MajklDzeksn.info - skandály, nemoci, plastiky a pozadí soudních procesů Michaela Jacksona

Fakta, která vám měla zůstat utajena!

2002 - Nadílka skandálů

Je 13. 11. 2002 a začíná další ze soudních procesů Michaela Jacksona. Tentokrát jej žaluje producent Marcel Avram, který pro Michaela dělal už od roku 1972, ale pak to začalo skřípat.

V roce 1997 byl Marcel Avram v Německu odsouzen za daňové úniky. Po odpykání trestu mu přesto Jackson dává svou důvěru, ale teď Marcel Avram zažaloval Michaela Jacksona za to, že nesplnil smlouvu, když nevystoupil na 2 koncertech „milénia“.

Prý byly plánované 2 koncerty milénia. Jeden v Honolulu (31. 12. 1999) a v Sydney (1. 1. 2000) a 2 koncerty charitativní „Michael Jackson and Friends“. Michael se nakonec zúčastnil jen těchto charitativních koncertů v Německu, kde si navíc kvůli chybě techniky poranil záda.

Avram zažaloval Michaela, ačkoliv podle svědectví tyto koncerty údajně zrušil on sám, protože by byly neziskové. Sám Michael k tomu řekl, že se na koncerty velice těšil.

Proces jako takový však do povědomí nevstoupil tak, jako skandály, které jej provázely.

Náplast na nose

Hned první den byl šokující. Michaelovi prý nikdo předem neřekl, že novináři mají do soudní síně přístup, a tak fotografové zastihli Michaela velmi neupraveného.

Zarostlá tvář ale jen podkreslovala pocit, který vyvolávala podivná náplast na nose. Ačkoliv se Michael s touto náplastí objevil už dříve a tvrdil, že jde o prostředek proti alergii, poprvé vznikly fotky, na kterých si někteří novináři vyloženě smlsli. Stačilo zvýšit kontrast, přidat sytost barev a zaostřit hrany a vznikly obrázky, na kterých vypadal michaelův nos až krvavě, takže se začalo spekulovat o další plastické operaci s katastrofálním výsledkem.

Nos Michaela Jacksona

Pravdou však je, že když se Michael k soudu opět vrátil, vypadal jeho nos po odlepení náplasti stejně jako předtím.

Michael Jackson před soudem - 2002

Ohrožení Jacksonova dítěte

19.11.2002 Si Michael letí převzít cenu Bambi do Berlína.

Přímo pod okny jeho hotelového pokoje skanduje různá hesla několik desítek fanoušků, kterým Michael objednává pizzu, háže podepsané předměty a ukazuje své děti, jejichž obličeje před novináři skrývá. Obrázek Michaela jak drží svého syna a naklání se z balkónu pak obletěl celý svět, a na titulcích v tisku se oběvovaly zprávy typu "Michael Jackson málem zabil své dítě".

Michael Jackson ukazuje svého syna fanouškům pod balkonem

Michael k tomu řekl, že se nechal strhnout okamžikem, za což nyní pyká, ale svého syna držel pevně. Nikdy by prý záměrně neohrozil životy svých dětí. Berlínská policie tento incident řádně prošetřila a došla k názoru, že proti Michaelovi nebude vzneseno žádné obvinění.

Pavouci útočí

7.12.2002 se Michael měl dostavit k soudu k výslechu, ale pro zdravotní potíže se nedostavil. Na ranči Neverland ho totiž kousnul pavouk. Média to bagatelizovala a dělala z Michaela někoho, kdo fňuká kvůli každému štípnutí. I žalující strana si myslela, že Michael jen simuluje a vyžádala si znalecký posudek zranění, ukázalo se ale, že Michaelovo zranění je poměrně vážné.

Michael Jackson - kousnutí pavoukem

Druh pavouka, který Michaela kousl, totiž pod kůži vstříkne jed, který začne bolestivě rozkládat okolní tkáně. Léčba pak trvá několik týdnů.

Místo Michaela byl vyslechnut Michaelův bývalý bodyguard a osobní asistent Wayne Nagin, který pro Michaela pracoval přes 20 let. Ten vypověděl, že byl v New Yorku (1999) u schůzky, kde Avram odložil tyto dva koncerty na další rok, aby se konaly ve „skutečném miléniu“.

Rozsudek - Výhra obou

Bohužel šlo stále jen o tvrzení proti tvrzení, a tak soudce v Santa Marii nakonec přihlédl především k faktu, že koncerty se neodehrály, a dospěl k závěru, že Michael má Avramovi zaplatit 5,9 miliónů dolarů.

Michaelův obhájce to vzhledem k okolnostem považoval za úspěch, neboť Avram původně požadoval 21 miliónů dolarů za ušlý zisk a úhradu výdajů spojených s organizací a propagací koncerů.

Napsali: Kálalová Jarka a Lubomír Mráz

Copyright © 2006 - 2018 Smajty.cz

PHP, XHTML a CSS od Smajty.cz